Kariyer Merkezi

Mezunlardan Mesaj Var

Mezunlardan Mesaj Var
 • Aşcılık Bölümü Mezunumuz Dilara Basut ile Fullbright Bursu Röportajı Kendinden kısaca bahseder misin? Merhabalar, ben İstinye Üniversitesi Aşçılık ve Gıda Teknolojisi bölümleri mezunu Dilara Basut. Fullbright bursu kazanarak Amerika’nın Florida eyaletine geldim. Burada 10 aylık  sertifika programımın ilk dönemini tamamlamış bulunmaktayım.
  Yazının Devamı
 • İstinye Üniversitesine Kenya’dan çevrimiçi olarak başvurduktan sonra 2019 yılında aşçılık bölümüne başladım. Üniversitenin tutumu özellikle öğrenci vizesi ve eşdeğer sertifika almanın getirdiği zorluklarda çok yardımseverdi. Uluslararası ilişkiler ofisi ve öğrenci işleri de bu konuda etkili ve güvenilirdi.


  Yazının Devamı
 • İstinye Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yüksek Lisans(Tezsiz) bölümünden mezun oldum Aynı dönemde de Atatürk Üniversitesi Afet e Acil Yönetim Bölümünde okumaya devam ediyordum. Bunlarla beraber İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İtfaiye Daire Bakanlığında müdahaleden sorumlu Müdür Yrd. görevime devam etmekteydim
  Yazının Devamı
 • Gönül AKAY 2018- 2022 Psikoloji 2017- 2021 Çocuk Gelişimi ve Eğitimi İstinye Üniversitesi yolculuğum 2017 yılında Çocuk Gelişimi Bölümü ile başladı. Ardından bir sene sonra 2018 yılında Çift Anadal Programı ile Psikoloji bölümünü okumaya başladım. Çocuk Gelişimi Bölümünden 2021 yılında bölümü birinciliği ile mezun olurken, Psikoloji Bölümünden de 2022 yılında yüksek onur öğrencisi unvanı ile mezuniyetimi almış oldum. Ardından yüksek lisans sürecine başladım. Son sınıfta Medical Park Pendik hastanesinde stajımı yaptım. Bölümden mezun olur olmaz MLPCARE Sağlık grubu bünyesine dahil oldum. Şuanda Medical Park ve Liv Hospital Hastanelerinin Genel Müdürlüğünde çalışmaktayım.
  Yazının Devamı
 • 2022 yılında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun oldum. Üniversitemin bana sağlamış olduğu staj imkanları ile 8 farklı hastanede çocuk yoğun bakımdan el cerrahisine kadar tüm bölümlerden farklı hasta grupları görüp tecrübeler kazanarak tüm bu tecrübeler ışığında klinikte hasta almaktayım.

  Tavsiyelerim;


  Yazının Devamı
 • İstinye Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden 2021 yılında mezun oldum.

  Uzaktan eğitim döneminde 1 sene boyunca yaptığım gönüllü stajyerlikten sonra mezun olunca Dizayn Ofisinde çalıştığım Nef Reserve Gölköy projesinde Saha Mimarı olarak çalışmaktayım.


  Yazının Devamı